Bizimle iletişime geçin

Sağlık

2021’in özeti

Doç. Dr. Coşkun Kaya

tarihinde

yayınlandı

Sevgili Objektif okuyucuları;

1 yılın daha sonuna geldik. Yaş aldıkça zaman sanki daha hızlı geçmeye başladı. Ama şükürler olsun ki bu yılı da sağlıklı sıhhatli bir şekilde tamamladık. Şimdiden 2022’in sürprizlerini heyecanla beklemeye başladık. Bu yazımda sizinle EskiŞehir Üroloji ‘nin faaliyet raporunu paylaşmak istiyorum.

2021 yılı boyunca 

2000 ‘den fazla taş ve 250’den fazla kapalı prostat ameliyatı (TUR-P) yaptık.

Kapalı böbrek taşı ameliyatı olan Perkütan Nefrolitotomi operasyonunu hasta sırt üstü pozisyonda yatarken yapmaya başladık.

Prostta kanseri için yapılan açık radikal prostatektomi ameliyatını yapmaya başladık

Böbrek tümörü tedavisi için laparoskopik radikal nefrektomi ve parsiyel nefrektomiameliyatlarını yapmaya başladık.

Böbrek üstü bezlerinin tedavisi için laparoskopik sürrenalektomi ameliyatlarını yapmaya başladık.

Böbrek ve idrar kanalı arasındaki darlıklar için laparoskopik piyeloplasti ameliyatlarını yapmaya başladık.

Dünya’da sayılı merkezlerde yapılan en yeni prostat ameliyatı olan HOLEP ameliyatını yapmaya başladık fakat cihazın sarf malzemesi temininde tedarikçi firma tarafından kaynaklanan nedenlerden dolayı bir süre bu operasyona ara verdik.

200’den fazla hastaya ameliyatsız prostat tedavisi imkanı sağlayan prostata termoterapi yöntemini uyguladık fakat SGK kaynaklı nedenlerden dolayı bu işleme şimdilik ara verdik.

Kronik Prostatit hastalığındaki bilinmezliği ortadan kaldırmak adına Bilimsel Gözle Halkın Diliyle Kronik Prostatit’kitabını piyasaya sunduk.

Halkımızı bilinçlendirmek adına her gün Alem FM’de yayınlanan ‘Kafa Açan Uzman’ programına 1.5 ay boyunca karşılıksız olarak misafir olduk.

Hem bize daha hızlı ulaşmanız hem de yaptıklarımızdan haberdar olmanız için İnstagram hesabımız ‘esesuroloji’ ismiyle aktifleştirdik.

Kliniğimizin üroloji uzmanlarından Dr. Mustafa Sungur, Dr. Aykut Aykaç ve son olarak bendeniz Coşkun Kaya; ‘Doçent Doktor’ ünvanı almayı hak etti.

Op.Dr. Erhan Aydın kardeşimizi de bünyemize dahil edip gücümüze güç kattık.

Gördüğünüz gibi, EskiŞehir Üroloji Kliniği bütün sene hiç durmadan tüm bölgeye en son teknolojik yöntemlerle hizmet vermeye devam etti. Eskişehir Şehir Hastanesi’nin kaliteli hizmeti ve özel hastane ayarındaki olanakları; EskiŞehir Üroloji’nin güncel teknolojiyi yakından takip eden ekibi ile birleşince İstanbul, Ankara, Çanakkale, Edirne, Kocaeli, Samsun, Amasya, Kütahya, Bilecik, Afyon, Uşak, Antalya, Bursa, Adıyaman’dan gelen hastalarımıza gece gündüz demeden hizmet verdik.

Her ne kadar bizler sahnenin önünde olsak da sahne arkasında binlerce ekip arkadaşımız olduğunuzu da bilmenizi isterim. Otelcilik hizmetimizi sağlayan Akfen firması yöneticilerine;  tüm alt iştiraklerinin yöneticilerine ve taşımadan çamaşırhaneye kadar olan tüm çalışanlarına; B blok 7.kat servisi hemşirelerine; Anestezi hekimlerimize; Anestezi teknisyen ve teknikerlerimize; Ameliyathane hemşire, sağlık memurlarına ve klinik destek elemanlarına kısaca A’dan Z’ye Eskişehir Şehir Hastanesi’nin 7000 kişilik tüm çalışanlarına siz değerli okurlarımızın önünde binlerce kez teşekkür etmek isterim.

Bize her anlamda desteğini esirgemeyen Hastanemiz Başhekimi Uzm.Dr. Yaşar Bildirici’ye; İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Uğur Bilge’ye ve onların nezdinde Eskişehir’deki tüm sağlık teşkilatı yöneticilerine teşekkür etmeyi bir borç biliriz. 

Yeni yılda sağlıklı, sıhhatli, ailenizle beraber güzel günler geçirmeniz dileği ile…

Okumaya Devam Edin