Bizimle iletişime geçin

Sağlık

Eskişehir Şehir Hastanesi Üroloji Kliniği

Doç. Dr. Coşkun Kaya

tarihinde

yayınlandı

Değerli Okurlarımız;

Bu ayki yazımda size yaklaşık 7 yıldır çalışmakta olduğum kliniği tanıtmak istiyorum. Her ne kadar 7 yıl desem de bildiğiniz gibi 29 Ekim 2018 tarihine kadar Eskişehir Devlet Hastanesi olarak hizmet veren sağlık kuruluşumuz bu tarihten itibaren yeni yerinde ve yeni ismiyle Eskişehir halkına hizmet vermektedir.

Yeni binamızın 5 yıldızlı otel konforunda olması, Devlet Hastanemizde kullandığımız teknolojik imkanların üzerine yeni tanı ve tedavi araçlarının Şehir hastanemizde bulunması, verdiğimiz sağlık hizmetinin niteliksel olarak daha da kaliteleşmesine olanak sağlamıştır. Gerek Başhekim yardımcılığım döneminde Bakanlığımızca yapılan Verimlilik denetimleri gerekse daha sonraki dönemde yapılan Kalite denetimlerinde elde ettiğimiz yüksek puanlar kısa sürede hastanemizin kalitesi ve başarısını ortaya koymuştur.

Üroloji olarak dünyada verilmekte olan üroloji tanı ve tedavi tiplerinin neredeyse hepsi başarıyla yapılmaktadır. Kansız bıçaksız böbrek taşı ameliyatı-Fleksbl URS-RIRS; yüzüstü (supin) veya sırt üstü (prone) yapılan perkütan nefrolitotomi (PNL); üreter taşları için Rigid URS; monopolar ve bipolar (Plazmakinetik) prostat ve mesane ameliyatları (TUR-P ve TUR-M); lokal anestezi ile yapılan prostata termoterapi işlemi; böbrek kanseri için laparoskopik total ve parsiyel nefrektomi; diğer hastalıklar için laparoskopik ameliyatlar, ses dalgası ile taş kırmayı sağlayan ESWL cihazı, sperm testi için Androloji laboratuvarı, işeme bozuklukların tanısı için ürodinami labarotuvarı hastanemiz Üroloji kliniğinde mevcuttur. Ayrıca genetik tanı gerektiren hastalıklar için genetik birimimizle de koordineli olarak çalışmaktayız. Üroloji için gerekli olan kan ve idrar tetkikleri de hastanemiz laboratuvarlarında başarı ile yapılmaktadır. Hastanemizin Onkoloji Konseyi’nde her hafta onkoloji hastalarımız görüşülmekte olup Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkoloji hekimleri ile görüş alışverişinde bulunup radyolojik ve Nükleer Tıp görüntülemeleri sonrası radyoterapi ve kemoterapi tedavileri de onkoloji ekibiyle planlanmaktadır. 

Mevcut verdiğimiz hizmetlere ek olarak çok kısa sürede lazer ile prostat ameliyatı olan HOLEP yöntemi de ameliyathanemizde uygulanmaya başlayacaktır. Ayrıca prostat kanseri tedavisinde yapılan radikal prostatektomi işlemini laparoskopik ve robotik olarak yapılması için gerekli eğitim çalışmalarımız da devam etmektedir. Üroloji tanı ve tedavi hizmetimizin yanında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış ve yayınlanmakta olan onlarca bilimsel yayınımız da mevcut olup Eskişehir Şehir Hastanesi ismini tüm platformlarda duyurmaya çalışmaktayız. 

Serviste çalışan hemşire ve sağlık memurları; ameliyathane ekibindeki görevli anestezi hekimi-teknisyeni, sağlık memurları; oda destek ve taşıma görevlileri ile kat ve poliklinik sekreterlerimizin oluşturduğu günlük 30 kişilik ekibimizle Eskişehir, Afyon, Kütahya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, İzmir, Manisa, Amasya, Samsun, Kocaeli, Antalya, Ankara ve İstanbul’dan gelen hastalarımıza dünya standartlarında tedavi vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. 

Bu gururu yaşamamıza fırsat tanıyan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanımız ve Bakanlık çalışanlarına, İl Sağlık Müdürümüz ve Müdürlük çalışanlarına, Şehir Hastanesi kuruluşunda görev alan tüm Eskişehir Devlet Hastanesi yöneticilerine, mevcut Başhekimimiz ve idari ekibine, Kamu Özel İşbirliği ile hastanemizde görev alan AKFEN Holding ve tüm alt yüklenici firma çalışanlarına tek tek teşekkür etmek istiyorum.

Hasta olmayı beklemeden kontrollerinizi yaptırmak için hepinizi Eskişehir Şehir Hastanesi Üroloji Kliniği’ne bekliyoruz. 

Pençe-Kartal-2 Harekâtı’nda şehit olan sıra arkadaşım, Aslanım, Yiğidim, Piyade Komando Yüzbaşı BURAK COŞKUN kardeşim; MEKANIN CENNET RUHUN ŞAD MAKAMIN ŞEHADETLİK MERTEBESİ OLSUN….

Okumaya Devam Edin