Bizimle iletişime geçin

Haber

Odunpazarı 23 Nisan’da tek yürek oldu

Avatar

tarihinde

yayınlandı

Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle meydanlarda yapılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasını evlere, balkonlara taşıdı. Üstü açık otobüsle Odunpazarı caddelerinde dolaşan Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarlılara 23 Nisan coşkusunu yaşattı.

Odunpazarı Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmayan 7’den 77’ye tüm Odunpazarı’na bayram coşkusu yaşattı. Odunpazarı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içinde üstü açık otobüsün de bulunduğu konvoyla Odunpazarı’nın caddelerini dolaşarak kutladı. Gün boyunca otobüsten çeşitli çocuk şarkıları ve marşlar çalınırken, palyaço kıyafetleri giyen Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü oyuncuları, alışveriş yapmak için dışarıda olan vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. 7’den 77’ye Odunpazarlılar ise evlerinin balkonlarından Türk bayrağı sallayarak Odunpazarı Belediyesi’nin konvoyun eşlik ederken, kutlamalarda renkli görüntüler ortaya çıktı.

23 Nisan coşkusu akşam saatlerinde ise bambaşka bir boyuta taşındı. Gün boyu çocuk şarkıları ve marşlar ile Odunpazarı Caddelerini gezen konvoy, iftardan sonra coşkusunu fener alayına dönüştürdü. Fenerlerin yakıldığı konvoy Odunpazarı Caddelerini gezerken, Odunpazarlılar da konvoya camlardan, balkonlardan bayrak sallayarak ve ışıklarını yakıp söndürerek eşlik etti. Çalınan marşlara evlerinin camlarından ve balkonlarından eşlik eden Odunpazarlılar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tek yürek oldu.

Okumaya Devam Edin