Bizimle iletişime geçin

Haber

Eskişehir’de doyasıya 23 Nisan coşkusu

Avatar

tarihinde

yayınlandı

Eskişehir’de düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları coşku ile gerçekleşti. Gün boyunca kent genelinde araçlar ile marşlar çalınırken, vatandaşlar da bayram coşkusunu pencere ve balkonlara çıkarak yaşadı.

Eskişehirliler düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Kent genelinde binalar bayraklar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ile donatılırken, şehir adeta kırmızı beyaza büründü. Gün boyunca kentte dolaşan Tepebaşı Belediyesi araçlarından yayınlanan marşlar da vatandaşların coşkusuna coşku kattı. Eskişehirliler, araçlardan çalınan marşlara eşlik ederek bayram sevincini gün boyu yaşadı. 23 Nisan kutlamalarına en büyük ilgiyi ise çocuklar gösterdi.

Coşku akşam saatlerinde devam etti

Akşam saatlerinde ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama korteji kentin işlek caddelerinde marşlar eşliğinde gerçekleşti. Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak paylaşılan kortej, kent sakinlerinden beğeni topladı. Etkinliğe katılan AKUT ve Vosbağa Derneği’nin araçları da geceye renk kattı. Kent sakinleri, evlerinin önünden geçen korteje, ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleri ile cam ve balkonlara çıkarak karşılık verdi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da Eskişehirlilerin bayramını kutlarken, “Çok değerli bir bayramı, koronavirüs tedbirlerinden dolayı kısıtlı şekilde olsa da kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Hemşehrilerimiz, konvoylarımıza pencere ve balkonlarından eşlik etti. Eskişehirliler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve ilkelerine yürekten bağlı. Atatürk’ün ışığında, daha nice bayramlar karşılamak ümidi ile tüm çocuklarımızı sevgi ile kucaklıyorum” değerlendirmesinde bulundu.