Bizimle iletişime geçin

Haber

Çocuk karikatüristlerin ilk eserleri görücüye çıktı

Avatar

tarihinde

yayınlandı

Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği 9. dönem karikatür atölyesi sona erdi. Geleceğin karikatüristlerinin yaptıkları eserler ise internet ortamında beğeniye sunuldu.

Tepebaşı Belediyesi bünyesinde yıllardır devam eden karikatür atölyeleri ile çocuklar hem el becerilerini geliştirmeye hem de eleştirel bakış açısı kazanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda online şekilde düzenlenen 9. dönem karikatür atölye çalışmaları da sona erdi. Usta eğitmenler tarafından pandemi dolayısıyla zoom platformu üzerinden gerçekleştirilen karikatür atölyelerine, 7-12 yaş arası 52 çocuk katılarak, eğitimlerini başarıyla tamamladı. Eğitimlerini tamamlayan çocuklara katılım belgeleri verilirken, mizah yeteneklerini ortaya çıkaran ilk karikatürlerini de hazırladı. Çocukların hazırladıkları karikatürlere ise Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ve “tepebasibld” adlı Youtube kanalından ulaşılabiliyor.

Ücretsiz düzenlenen atölye çalışmalarından memnun olduklarını belirten öğrenciler de ustaların eşliğinde karikatür öğrenmekten dolayı mutlu olduklarını dile getiriyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, 0 (222) 333 04 71 numaralı telefondan atölyeler hakkında bilgi alınabileceğini kaydederken, karikatür öğrenen çocukların eleştirel bakış açısı ile hayata bakmayı öğrendiklerini belirterek, atölye çalışmalarına devam edileceğini ifade etti.

Okumaya Devam Edin