Bizimle iletişime geçin

Haber

Başkan Ataç gençler ile tecrübelerini paylaştı

Avatar

tarihinde

yayınlandı

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2430. Bölge Aspendos Rotary Kulübü tarafından 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Ryla Akademi Semineri’ne katıldı.

Rotary Gençlik için Liderlik Eğitim Semineri’ne davet edilen tek belediye başkanı olarak, katılımcı 40 genç ile siyasi ve yerel yöneticilik tecrübelerini paylaşan Başkan Ataç, önemli aktarımlarda bulundu.

“Yaptığınız işi sevin, saygı duyun”

Belediye başkanlığı görevine seçildiği ilk günlerden günümüze, Tepebaşı’nda yaşanan gelişime değinen Başkan Ataç, “Öncelikle böylesine donanımlı, pırıl pırıl ve enerjisi gözlerinden okunan gençler ile bir arada olmaktan çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim. Sizlerle tecrübelerimi ve fikirlerimi paylaşacağım için de bir hayli mutluyum. Göreve geldiğimde altyapı başta olmak üzere sorun ve eksiklikler ile dolu bir Tepebaşı vardı. Bugün gelinen noktada ise altyapısı tamamlanan, rutin belediyecilik hizmetlerinin aksamadığı bir ilçenin yanı sıra sosyal projeleri ile yurt dışında bile ses getiren bir bölgeyiz. Ayrıca spordan sanata, kültürden sağlığa kadar birçok alanda dev yatırımlar gerçekleştirdik. Hayata geçirdiğimiz ve Türkiye’ye örnek olan çok sayıda proje, onlarca ödül, yurtdışından bile takdir toplayan çalışmalar… Başarının sırrına gelirsek; yaptığımız her işin odağında insanımız yer alıyor. Yaptığımız her projede, kırsaldan kent merkezine kadar tüm vatandaşlarımızın kaliteli ve eşitçe hizmet alma hakkını birinci planda tutuyoruz. Bu anlayış ile birlikte dünyayı yakalayan projeler üretiyoruz. Böylelikle başarı ve ödüller de kendiliğinden gelmiş oluyor Sizler de başarılı olmak için her zaman yaptığınız işi sevmeli ve saygı duymalısınız. Ayrıca yaşadığınız güçlükler karşısında asla pes etmemeli ve mücadele vermeyi sürdürmelisiniz. Ben de kentsel olaylara, önce hekim gözü ile bakarak bu başarıyı yakaladım. Unutmayın ki en iyi siyaset, en iyi hizmettir”  sözlerini kullandı.

Tepebaşı artık Küresel Model

Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler ile dünyadan takdir toplamayı başardığına vurgu yapan Başkan Ataç, Küresel Model ödülüne de değinerek, “Tepebaşı artık isminin her zaman ilkler iler anılmasına alıştı. Bunun son örneği ise gerçekten büyük bir gurur kaynağı oldu. Birleşmiş Milletler örgütünün destekleri ile Etiyopya’da düzenlenen 14. İnsan Yerleşimleri Küresel Forumu’nda ‘Akıllı Kent Gelişimi’ kategorisinde ‘Küresel Model’ ödülü alan Türkiye’nin ilk belediye başkanı olmak, şahsımdan öte tüm Eskişehir halkı için onur verici. ‘Dijital Çağda Kentlerin ve İnsan Yerleşimlerinin Sürdürülebilir Gelişimi’ teması ile düzenlenen forumda, Sürdürülebilir Kentler ve İnsan Yerleşimleri konusunda, REMOURBAN – Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi’nin tanıtımı için organizasyona davet edildim. İnsan odaklı, sosyal, temiz enerji ve çevre politikalarımız çerçevesinde hayata geçirdiğimiz projeler ve REMOURBAN – Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması Projesi ile dünyaya örnek olarak ülkemizi temsil etme gururu ve onurunu yaşıyoruz.  Birleşmiş Milletler örgütünün destekleriyle Etiyopya’nın ve Afrika Birliği’nin başkenti Addis Ababa’da gerçekleştirilen ‘Akıllı Kent Gelişimi’ alanında “Küresel Model” ödülüne layık görüldük. Tepebaşı artık bir Küresel Model” dedi.

Başkan Ataç ayrıca Yaşam Köyü, temiz enerji ve sürdürülebilirlik çalışmaları, Kent Enstitüsü ve sosyal projeler gibi çalışmalarından da katılımcılara bahsederken, gençlerden tam not aldı.

Okumaya Devam Edin