Bizimle iletişime geçin

Haber

Tepebaşı’nda halk dansları rüzgarı

Avatar

tarihinde

yayınlandı

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Nilüfer Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen gösteride sahne aldı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenen gösteriye Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Gösteride Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ile birlikte Nilüfer ve Yenimahalle Belediyelerinin halk dansları ekipleri de performansları ile beğeni topladı. Üsküp, Antalya, Artvin, Mardin ve Eskişehir yörelerinden halk danslarının başarı ile sergilendiği gösteride, katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadı.

Gösteri sonunda sahneye çıkan Başkan Ataç gösteride emeği geçenleri kutlayarak, “Bir işin kaynağı Anadolu olunca, o kadar güzel oluyor ki… Dansı, türküleri, ezgileri, dansı, sevdası, insanı ile Anadolu, çok özel bir coğrafya. Bugün Yenimahalle ve Nilüfer Belediyesi bizlerle birlikteydi. Zaten kardeş belediye gibi birlikte çalışmalarımız oluyor. Örnek projeler ile üç belediye de gündemden düşmüyor. Her oyun kıyafetleri, müziği ve dansları ile birbirinden güzeldi. Bambaşka, güzel bir gece geçirdik. Emeği geçen herkesi kutluyorum, emeklerinize sağlık. Bu üç belediye de Türkiye’nin en özel belediyelerinden. Tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Davetlilerin ayakta alkışladığı gösteri sonunda Başkan Ahmet Ataç, Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmenleri Miray Tanrıöver ve Mükteda Altıner, Yenimahalle Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuğba Ejder,  Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Erol Daldaban, Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu eğitmeni Sonay Pehlivan, Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Ülker ve yardımcısı Okan Ülker’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. İzleyicilerden tam not alan program, Eskişehir yöresine ait “Halkalı Şeker” türküsü eşliğinde dans edilmesi ile son buldu.

Okumaya Devam Edin